2019 szeptember 26
0Xiaomi Mi Mix Alpha, a kijelzőtelefon
MĂg nĂ©hány gyártĂł Ă©s velĂĽk a világ, a hajlĂthatĂł telefonokkal marháskodik, addig a szeptember 24-Ă©n bemutatott Mi Mix Alphával, a Xiaominak sikerĂĽlt akkorát pukkantania, hogy a szakma azĂłta csak a leesett állát vakargatja a padlĂłrĂłl.
A csatolt kĂ©pek ugyan renderelt kĂ©pek, de a telefont már kiadták. Vagyis, ha van rá elĂ©g pĂ©nzed, akkor potom /árfolyamfĂĽggĹ‘en kb.:/ 850+ezer forint Ă©rtĂ©kű dolcsiĂ©rt, már meg is lehet venni. KĂnában.
Ha, ez a telefon magyarországon forgalomba kerül, ez az ár szerintem jócskán verni fogja az 1.5 milliót. Persze, csak akkor ha forgalomba kerül, hiszen ez egy koncepciótelefon. Ennek pedig a mobiloknál is ugyanaz a jelentése, mint a járműiparban, vagyis a Xiaomi ezen mutatja be, a cég technológiai fejlettségét.
A Xiaomi Mi Mix Alpha, nem csak a 180.6%-os kijelzĹ‘/telefon arány miatt világelsĹ‘, de az elsĹ‘ oloyan telefon, amely a Samsung 108 Mp-es Ă©rzĂ©kelĹ‘jĂ©t használja. TermĂ©szetesen a manapság már megszokott lĂ©zeres fĂłkusszal, mestersĂ©ges intelligencia által vezĂ©relt kĂ©prögzĂtĹ‘-szoftverrel, meg más techniaki csodákkal egyĂĽtt. Az Ă©rzĂ©kelĹ‘ minĹ‘sĂ©gĂ©rĹ‘l tanĂşskodik, hogy 8x-os digitális nagyĂtással sem lehet elrontani, a kĂ©p minĹ‘sĂ©gĂ©t.
Hogy a 108-as Ă©rzĂ©kelĹ‘ ne Ă©rezze magát olyan egyedĂĽl, beraktak mĂ©g mellĂ© egy 20 Mp-es, 117 fokos ultraszĂ©leslátĂłszögű kamerát, amivel akár 1,5 cm-es közelbĹ‘l is kĂ©szĂthetĂĽnk makrĂłfotĂłkat, valamint bekerĂĽlt mĂ©g egy 12 MP/54mm telephoto lencse is.
A sok csodát megjelenĂteni, sok szoftverre van szĂĽksĂ©g. A sok szoftver pedig, rengeteg adatot generál. Ezt a rengeteg adatot viszont, fel is kell dolgoznia valamainek.
Ehhez a telefonba kerĂĽlt, 12 GB LPDDR4x RAM, egy 512 GB-os UFS 3.0-s háttĂ©rtár. Mindehhez az izmomzatot egy Snapdragon 855+ processzor adja. Sok szoftver, sok adatának gyors feldolgozásához viszont sok pĂłver is kell, amit egy 4050 mAh-ás akkumulátor biztosĂt. Ezt, 40 watton töltheted, de csak vezetĂ©ken. ValamiĂ©rt, a vezetĂ©k nĂ©lkĂĽli töltĂ©s lehetĹ‘sĂ©ge kimaradt a telefonbĂłl. Nem Ăşgy mint az 5G modem.
A hangot termĂ©szetesen akkusztikus kĂ©pernyĹ‘rezgĂ©s adja, nehogy már valami „gagyi” hangszĂłrĂłt kelljen belepakolni a telĂłba, ugye…
A telefon váza teljes mĂ©rtĂ©kben titániumbĂłl kĂ©szĂĽlt. A kĂ©pĂ©rzĂ©kelĹ‘k körĂĽl lĂ©vĹ‘ sáv, kermáiabevonattal rendelkezik, a lencsĂ©k pedig zafĂrĂĽvegbĹ‘l kĂ©szĂĽltek.
Beszélek egy kicsit érdemben is, a Xiaomi Mi Mix Alpha-ról.
A Xiaomi Mi Mix Alpha-n nincsenek hagyományos Ă©rtelemben vett nyomĂłgombok. A telefon oldalán nyomásĂ©rzĂ©keny felĂĽletek vannak, ezek helyettesĂtik a gombokat. A gombnyomást lineáris rezgĹ‘motorok szimulálják, mert bár a technolĂłgia lehet akármilyen fejlett, az emberi kĂ©znek kell valamilyen analĂłg visszajelzĂ©s a nyomkodásrĂłl.
Az érintéseket mesterséges intelligencia figyeli, ami nem veszi figyelembe a véletlenszerű, vagy értelmetlennek tűnő érintéseket. Ezt persze, jó lenne komolyabban is megismerni, mert sokmindent jelenthet, de a cég ezt nyilatkozta.
Az Android felsĹ‘ informáciĂłs sávájának jelzĂ©sei, /wi-fi, bluetooth, tĂ©rerĹ‘, töltöttsĂ©g, stb…/ a telefon oldalán lĂ©vĹ‘ kijelzĹ‘rĂ©szen jelennek meg.
A sok okos szoftver Android 10-en fut, amit MIUI 11-es felĂĽleten tudsz kezelni.
És itt van néhány videó, amire érdemes lenne rápillantanod:
Töltésjelzés:
Beérkező üzenet jelzése:
Forrás: helloxiaomi.hu